Zima… czy to dobry czas na ślub? - Forever & Ever

Facebook Instagram

Zima… czy to dobry czas na ślub?

   Co sądzicie o takiej porze roku,  aby zaplanować swój ślub? Czy wyobrażacie sobie wesele w takim okresie? Lato to najbardziej popularna pora na organizację swojego wymarzonego ślubu. Dwie całkowicie odmienne pory roku. Zauważyłyśmy ostatnio że coraz więcej osób decyduje się na termin zimowy. Czym to jest spowodowane ? Pamiętajcie że każda pora stawia przed Parą Młodą pewne wymagania i przeszkody.

Wady i zalety zimowego ślubu.

Niskie temperatury, kryształki lodu oraz śnieżny blask, takie uroki daje nam ta pora roku. Bajkowe wesele, czemu nie ? W tym czasie każda Pani Młoda może sobie poszaleć z dodatkami, od bolerek po futerka i inne gustowne płaszczyki czy kożuszki. Dodatkowo dochodzą bardzo eleganckie rękawiczki i modne buty.

Zimowy klimat może również pojawić się w biżuterii. Dodatkowym plusem o takiej porze jest trwałość makijażu ślubnego. Tutaj kochane, nie musicie się martwić, że makijaż spłynie Wam pod wypływem gorącej temperatury.

Okres zimowy pozwala na ciekawe aranżacje sali weselnej: od iglastych gałązek, po bombki , świece i inne dekoracje świąteczne. Para Młoda może nawet „oszronić” okna sali tak aby nadać jeszcze więcej klimatu zimowego.

Nie musicie obawiać się roztopionego tortu weselnego jak i ciepłej wódki czy też nagrzanych napojów. Wszystko będzie podane w idealnej temperaturze. Zwróćcie uwagę jedynie aby obsługa nie podała zimnych posiłków. To bardzo ważne aby uroczysty obiad był w idealnej temperaturze, inaczej będzie to wielka porażka.

Zimowe wesele to również dobra opcja aby zaoszczędzić na weselu. Ceny sali weselnej są znacznie niższe. Dodatkowym plusem jest rezerwacja terminu, nie musicie się obawiać że wszystkie soboty będą zajęte.  Coś na pewno się znajdzie.

Niestety zima ma również trochę wad. Obserwując dotychczasowe zimy, możemy się obawiać że zamiast pięknej scenerii będzie odwilż i błoto. Zakup dodatkowego okrycia wierzchniego to spory wydatek. Dodatkowo białe futerko bądź kożuszek, nie sprawdzi się do codziennego użytku. Rustykalny styl w zimę, przy otwartej przestrzeni … zapomnijcie.

Jeżeli będzie mroźna zima, pamiętajcie o transporcie. Czasami, zaśnieżone drogi sprawiają wiele problemów. Uważajcie również na schody w kościele…

Często są marmurowe a to wiąże się tzw „lodowiskiem na wejściu”.  Do ślubu w zimie trzeba się również przygotować zdrowotnie, nie zaszkodzi aby wzmocnić witaminami swój organizm.

Każda pora roku jest odpowiednia na ślub i wesele. Trzeba się jedynie do niego dobrze przygotować. Pamiętajcie lato też ma swoje wady i zalety.


Forever & Ever