Jakie zaproszenia ślubne zamówić? - Forever & Ever

Facebook Instagram

Jakie zaproszenia ślubne zamówić?

Zaproszenia ślubne – jakie wybrać i gdzie zamówić?

Przygotowania ślubne to bardzo emocjonujący czas. Na samym początku pojawia się kwestia wyboru zaproszeń ślubnych. Większość osób twierdzi to zwykły papier, wpisana data i tyle… Czy też tak uważacie? Jakie są Wasze plany związane z wyborem zaproszeń ślubnych?

Z podobnym podejściem jak wybór zaproszenia, możemy  potraktować np. wybór sukni ślubnej. Wyobrażacie sobie iść do pierwszego, lepszego salonu i wybrać suknię ślubną. Przecież to tylko „kiecka” nie ma co się tym przejmować. Mamy nadzieję, że nie macie takiego podejścia.

Decyzje o wyborze zaproszeń ślubnych powinniśmy podjąć co najmniej pół roku przed planowaną datą ślubu. Bierzcie pod uwagę, że niektórzy muszą wcześniej zaplanować wyjazd czy też urlop? Ustalenie projektu zaproszeń, wydrukowanie ich i opisanie zajmuje trochę czasu. Trzeba brać pod uwagę czas od 3 tygodni do 4 tygodni. Pamiętajcie aby mieć w zapasie kilkanaście zaproszeń „awaryjnych” , możecie się pomylić bądź dojdą Wam nowe osoby, które będziecie chcieli zaprosić.

Jeżeli będziecie będziecie samodzielnie wypisywać zaproszenia. Pamiętajcie aby były czytelne i bez błędów. Zawsze możecie poprosić kogoś bliskiego, aby sprawdził Wam kilka zaproszeń.

Zaproszenia ślubne powinny pasować do stylu ślubu i wesela. Możecie wybrać wspólny kolor który dominuje w dekoracjach, bądź jakiś element który pojawi się na sali jak i w zaproszeniach. Jeżeli planujecie skromne wesele, to też zaproszenia powinny być minimalistyczne. Ślub z przepychem to też i model zaproszenia powinien być odzwierciedleniem bogactwa. Ślub i wesele w stylu wiejskim, to też zaproszenie powinno nawiązywać do folku i wsi.

Najważniejsze informacje , które powinny być zawarte na Waszych ślubnych zaproszeniach to:

  • Imiona i nazwiska
  • Data
  • Godzina
  • Miejsce ślubu
  • Miejsce wesela

Pamiętajcie o informacjach związanych z potwierdzeniem przybycia. Dodatkowo możecie dopisać informacje chociażby o tym, co chcielibyście otrzymać zamiast kwiatów.

Ceny ciekawych zaproszeń ślubnych wahają się pomiędzy 3,50 zł- 10zł. Pojawiają się nawet kwoty powyżej 20zł, ale czy warto? Jeżeli zamawiacie zaproszenia przez Internet, pamiętajcie o zamówieniu paru próbek. Sprawdźcie jakoś papieru, wielkość czcionki, kolor kopert itp. Coraz częściej Pary Młode decydują się na sprawdzenie próbek, nie zawsze to co na zdjęciu jest takie samo jak w rzeczywistości.

Rodzaje zaproszeń ślubnych:

  • Klasyczne – jasne kolory, odcienie pasteli, biel, jednakowy krój pisma. Czcionka standardowa, elementy uniwersalne. Białe koperty
  • Zaproszenia z koronką – kolory pastelowe, koronka jako ozdoba na kopercie oraz w środku zaproszenia, dużo zdobień
  • Stylowe zaproszenia – dopasowane do rodzaju stylu ślubu i wesela. Zaproszenia z dużą ilością kolorów i wzorów. Różne rodzaje wielkości. Soczyste kolory zostaną na długo zapamiętane. Możecie wybierać zaproszenia w stylu: etno, folk, rustykalne, ludowe, eleganckie, biel-czerń, zaproszenia ze zdjęciem, zaproszenia z wybranym motywem np. kotwica. Tutaj wybór jest naprawdę ogromny.

Jak widzicie możliwości są ogromne, musicie się zdecydować co chcielibyście aby znajdowało się na Waszym zaproszeniu. Kolor, czcionka oraz wielkość. Określcie ilość osób oraz zamówcie parę zaproszeń więcej.

To już czas ! Życzymy miłych spotkań z najbliższymi. Zapraszanie gości jest naprawdę ciekawym doświadczeniem.


Forever & Ever