Wybór sukni ślubnej, tej jedynej … tej wymarzonej … - Forever & Ever

Facebook Instagram

Wybór sukni ślubnej, tej jedynej … tej wymarzonej …

     Wybór sukni ślubnej, tej jedynej … wymarzonej …

Czy wybór sukni ślubnej jest prosty ? Niestety nie … i nie jest taki kolorowy jakby się mogło wydawać.

To jedna z ważniejszych decyzji dla przyszłej Panny Młodej. Każda kobieta chciałaby tego dnia wyglądać jak księżniczka. Jednak zanim dokonamy ostatecznego wyboru, czeka nas wiele pracy.

Zazwyczaj mierzenie sukni ślubnej jest przyjemne, czasami jednak męczące. Chodzenie po salonach, czekanie w kolejkach na termin,  podróże do wielu miast  w poszukiwaniu tej jedynej.  Zanim znajdziesz tą jedyną, trochę trzeba się pomęczyć.

Na koniec jednak przychodzi ten wyczekiwany moment, TAK TO TA ! Czy poczułaś ten moment, kiedy znalazłaś tą wymarzoną suknię ślubną?

Co warto wiedzieć:

  1. Pamiętajcie, na mierzenie sukni ślubnych lepiej się umówić

Większość salonów prowadzi kalendarze spotkań, dlatego lepiej wcześniej dowiedzieć się,  jaki termin jest wolny na przymiarki. Jest to konieczne ze względu na popularność danego salonu, niewielką ilość zatrudnionego personelu, bądź  małą powierzchnię salonu. Oczywiście można też wejść z ulicy, obejrzeć kolekcję i zmierzyć suknie.

  1. Suknie ślubne mają swoją cenę.

Tak, niestety suknie ślubne trochę kosztują. Trzeba się na ten zakup przygotować. Ceny zaczynają się od trzycyfrowej liczby a kończą nawet na czterocyfrowej liczbie.  Są tańsze rozwiązania, można poszukać komisu sukni ślubnych, bądź kupić ją z  ogłoszenia. Często dziewczyny rok po ślubie, wystawiają swoje „wymarzone cuda” na sprzedaż.  Zawsze można z taką suknią w razie poprawek, zwrócić się do zaprzyjaźnionej krawcowej. Salony sukien ślubnych pomogą Ci wybrać tą wymarzoną kreację, zaoferują różne modele i dopasują do Twojej sylwetki. Każda z Was wybierze coś dla siebie i będziecie wyglądać przepięknie.

  1. Będziesz mierzyła suknie w różnych rozmiarach.

Podczas przymiarek sukien ślubnych założycie na siebie sporo modeli w różnych rozmiarach.  Ekspedientka pomoże Wam podpiąć ją szpilkami, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt. Dopiero po zamówieniu konkretnego modelu, zostanie on uszyty na Ciebie, idealnie dopasowany do Twojej sylwetki. Będziecie wyglądać bajecznie!

  1. Postaraj się nic nie ubrudzić.

Ubrudzona suknia podkładem,  fragment czerwonej szminki … mówimy stanowcze NIE !

Inne kobiety też będą je mierzyć, dodatkowo niektóre osoby mogą się na nią zdecydować. Egzemplarze salonowe są również na sprzedaż. Uważajmy na suknie ślubne które przymierzamy, w ten dzień nie musimy się mocno malować.

Naturalne też jest piękne 🙂

  1. Na przymiarki wybierz odpowiednią bieliznę

Suknie ślubne zazwyczaj są w kolorze białym, kremowym itp. Najlepiej w ten dzień założyć na siebie białą lub cielistą bieliznę. Kolorowa będzie widoczna. Pani ekspedientka będzie z Tobą w przymierzalni, pamiętaj że wybór dobrej bielizny to podstawa.

  1. Dobre nastawienie i otwartość

Pamiętajcie, osoby pracujące w salonach naprawdę się na tym znają. Bądźcie otwarte na propozycję, może się okazać że ich wiedza i doświadczenie bardzo Wam pomoże. Warto zmierzyć różne modele, szczególnie te które na pierwszy rzut oka Tobie się nie podobają. Czasami okazuje się że suknia której nie brałyście  pod uwagę, wygląda idealnie i pasuje do Waszej sylwetki.

Nie idźcie same oglądać suknie ślubne, zabierzcie ze sobą kogoś bliskiego. Koleżanki są wyrozumiałe, szczere i cierpliwe. Mama zawsze powie prawdę. Pamiętajcie ostateczna decyzja i tak należy do Was.


Forever & Ever