Nauka pierwszego tańca - Forever & Ever

Facebook Instagram

Nauka pierwszego tańca

Pierwszy taniec to kluczowy moment w trakcie wesela. Wszyscy na niego czekają. Taniec jest jak małżeństwo. Żeby odnieść sukces w tańcu jak i w małżeństwie, oprócz miłości niezbędne są: chęci, zaangażowanie, współpraca, cierpliwość, kompromis oraz wspólny czas czyli „trening”.  Nie zapominajcie o wspólnych ćwiczeniach.

Przyjęło się, że wedding dance to taniec który Para Młoda tańczy już jako małżeństwo. Ten moment rozpoczyna część rozrywkową wesela. Zaprasza gości do zabawy. Taniec odzwierciedla charakter Pary Młodej. Może być to standardowy spokojny walc, energetyczna rumba oraz szybka salsa. Możecie się również powygłupiać, możliwości jest wiele.

Najważniejsze jest to kiedy zaczniecie uczyć się pierwszego tańca.

Podobno najlepszy okres na naukę tańca to zima. Pogoda nie rozprasza Pary Młodej, żeby wyjść na zewnątrz, na spacer. W szkołach tanecznych znajdziecie w terminie zimowym jeszcze sporo wolnych terminów. Klimat panujący w naszym kraju wymusza na większości par organizację wesela w okresie wiosenno – letnim – zatem macie jeszcze parę miesięcy na porządne przygotowania.

 

Trenerzy tańca polecają zapisać się stosunkowo wcześnie, co to oznacza? Para Młoda to dwie osoby które charakteryzują się różnym poziomem tańca. Partnerka będzie potrzebowała kliku miesięcy na naukę ruchu, natomiast partner to lew parkietu. Zapamięta cały układ w ciągu miesiąca.

Z doświadczenia wiemy że najlepiej podjąć naukę parę miesięcy wcześniej. Dobre szkoły tańca proponują na początek grupowe kursy tańca z układami, które Para Młoda wykorzysta na weselu. Po ukończeniu takich kursów, zachęcają jeszcze na zapisanie się na parę lekcji indywidualnych. Trener tańca ułoży dlaWas idealny układ taneczny.

Pamiętajcie, systematyczność to klucz do sukcesu. Najlepiej ćwiczyć tak raz lub dwa razy w tygodniu.

Nasze rady:

– zapisy na grupowe zajęcia
– zapisy na indywidualne zajęcia
– systematyczność
– punktualność
– energia
– i dużo miłości.

 

Udanej nauki 🙂

Forever & Ever