Kogo wybrać na świadkową? - Forever & Ever

Facebook Instagram

Kogo wybrać na świadkową?

Wybór świadkowej jest bardzo ważną kwestią.

Ciągle zadajemy sobie to pytanie: kogo wybrać na świadkową?

Ślub i wesele to nie tylko świetna zabawa, ale również dzień w którym potrzebujecie pomocy od drugiej osoby. Ktoś kto będzie przy Was oparciem i pomoże w każdej sytuacji.  Każdy z Was kto przechodził, bądź dopiero organizuje swój własny ślub, zdaje sobie sprawę że „ rozdanie” najważniejszych funkcji na weselu to jeden z trudniejszych elementów przygotowań.

 

 

Warto dodać, iż obowiązki świadków zaczynają się jeszcze przed ślubem.  Świadkowa uczestniczy we wszystkich etapach przygotowań od wyboru sukni ślubnej, zestawieniu dodatków oraz razem z Panią Młodą uzgadnia swoją kreację. Wsparcie duchowe w tym danym dniu jest bardzo ważne.

W trakcie uroczystości zaślubin, świadkowa odpowiada za takie kobiece drobiazgi jak: poprawa welonu, uniesienie trenu przy wejściu na schody czy podanie chusteczki dla otarcia łez. Podczas zabawy świadkowa powinna być zawsze w pobliżu i w pogotowiu na wypadek gdyby Panna Młoda jej potrzebowała, czy to w udaniu się do toalety czy drobnej poprawy makijażu, fryzury itp.

 

W naszej głowie tworzy się masa pytań: czy ona się nadaje, czy powie TAK, czy nie będzie się stresowała, czy pomoże mi w przygotowaniach.  Zanim zaproponujesz komuś zostanie Twoją świadkową, zastanów się jakie będziesz mieć oczekiwania i prośby wobec tej osoby. Jeżeli dana osoba nie zdaje sobie sprawy z roli świadkowej, zawsze możesz ją uprzedzić z czym wiąże się rola świadkowej.

 

 

Zadaj sobie parę pytań:

Jest z Tobą na każdej przymiarce sukni ślubnych ?

Zna wszystkie szczegóły dotyczące Twojego ślubu i wesela?

Już cieszy się na myśl o Twoim wieczorze panieńskim, pragnie go zorganizować ?

Pomoże Ci w dniu ślubu ?

Będzie z Tobą, obok Ciebie, cokolwiek się stanie ?

Ufasz jej, wierzysz że będzie świetną świadkową ?

 

 

Pamiętaj, cokolwiek wpadnie Ci do głowy, przemyśl to !

Wybierz taką osobę, której możesz zaufać. Uprzedź ją o jej nowych obowiązkach, zapytaj czy się na to zgadza.

Twoje serce Ci podpowie, kogo powinnaś poprosić na świadkową. To będzie bardzo ważna decyzja!

 

Nie martw się, doskonale sobie z tym poradzisz! 

   

Anna Siekańska
Forever & Ever