Motyw weselny - jak wybrać? - Forever & Ever

Facebook Instagram

Motyw weselny – jak wybrać?

Ślub jest…wcale nie tuż tuż, ale Ty już myślisz jak powinien wyglądać. Zastanawiasz się nad kolorami i nad tym jakie będą zaproszenia i kwiaty, jaki motyw weselny?…nie martw się, nie popadasz w jakąś weselną paranoję. Poszukiwanie inspiracji na samym początku jest normalne, ale dobrze, żeby Wasze (tak, męska strona też może się zaangażować) działania nie były chaotyczne.

Jak nie zwariować? Będzie ciężko, ale postaramy się podpowiedzieć Wam, jak i gdzie szukać pomysłów na wesele z Waszych marzeń.

CZEGO CHCECIE?

No właśnie, wesele z Waszych marzeń. Tutaj się zatrzymajmy. Zanim zaczniecie przeszukiwać strony internetowe, Pinterest, czy gazety z tematyką weselną, zastanówcie się, czego tak naprawdę chcecie. Jaki powinien być Wasz ślub i wesele? Romantyczny, elegancki, na wesoło, nowoczesny, czy raczej tradycyjny. Najpierw skupcie się na ogólnym wrażeniu, nie rozdrabniajcie się na szczegóły, bo one mogą póżniej do siebie kompletnie nie pasować. W całych rozmyślaniach nie zapomnijcie, o swojej drugiej połówce, przecież nie bierzecie ślubu sami ze sobą.

CZAS NA MOTYW

Skoro macie już zarys ślubu, czas pomyśleć o motywie weselnym. Tutaj mamy wiele możliwości, ale znów zacznijcie od Was. Skupcie się na wspólnych pasjach, na ulubionych miejscach, na tym co najchętniej lubicie robić, na wspomnieniach. Szukajcie inspiracji w sobie.

Na początku, nie bez przyczyny użyłam słowa „motyw”. Myślę, że łatwiej będzie Wam szukać motywów. Motyw to pojedynczy element, ale również jakaś szersza wizja. Motywów może być mnóstwo, może to być rower, koniczyna czy motyl, zamek królewski albo chatka Baby Jagi. 

Każdy może znaleźć coś dla siebie, ale…. pamiętajcie o najważniejszym – ten dzień powinien przedstawiać Waszą miłość i być kropką nad i waszego związku. Motyw, który wybierzecie i podporządkujecie mu kolory, dekoracje i dodatki musi być oparty na waszych emocjach i na tym jak chcecie się czuć w tym dniu. Dlatego tak istotna jest rozmowa i przedstawienie drugiej połówce tego, jak Wy widzicie Dzień, w którym powiecie sobie „tak”.

INSPIRACJE – gdzie szukać?

Wiecie jaki klimat ma mieć wesele, znaleźliście idealny motyw – to najlepszy czas na szukanie inspiracji. Otwórz Pinterest i szukaj. Teraz nie stworzysz chaosu na swojej tablicy, bo wiesz już czego nie potrzebujesz, a co będzie sprawdzać się idealnie. Do wszystkich fanek (no i fanów) Pinteresta, chce powiedzieć, że nie jest on jedynym miejscem, gdzie są weselne inspiracje.

Polecamy wybrać się do sklepów z artykułami dekoracyjnymi. Jest ich mnóstwo. My lubimy Ikeę, ale każdy ma swoje sprawdzone miejsce, gdzie lubi zaglądać. Dlaczego? Bo tam jest szereg inspiracji, które mogą pasować do waszej wizji. Mały gadżet, detal, dekoracja – masz ją na wyciągnięcie ręki. Niestety nie wszystkie rzeczy z Pinterest, są dostępne ot tak (Chyba, że mowa o sukience), a w sklepie możesz je mieć od razu i zobaczyć jak wyglądają na żywo.

Jeżeli macie już wybrana salę weselną ona tez może być podpowiedzią. Karczma to idealne miejsce na wesele rustykalne, góralskie, a sala balowa sprawdzi się w koncepcjach wesel w klimacie Bonda, czy Glamour. Nie można niestety walczyć z otoczeniem, bo to nie przyniesie oczekiwanego efektu.

Oglądajcie blogi ślubne, magazyny, ale również otaczający Was świat, w naturze jest szalenie dużo inspiracji, które mogą zachwycić swoją prostotą, a jak wiadomo prostota często jest najlepszym rozwiązaniem.

Wiem rozpisałam się, ale był to dla mnie ważny motyw- albo jak kto woli temat 🙂 Jeszcze na koniec mam jedną myśl. Z wyborem tematu wesela jest troszkę jak z dekorowaniem mieszkania. Może ono być piękne i katalogowe, ale bardziej zachwycają miejsca, w których widać obecność ludzi. Przestrzenie, które pokazują kto w nich mieszka i są odzwierciedleniem osobowości domowników. Planując koncepcję Wesela pamiętajcie o tym, żeby ten Dzień był osobisty i mówił coś, o tym jacy jesteście, a nie tylko był pięknym obrazkiem.

Dzięki, że jesteście! Teraz cieszcie się ciepłem <3

Marzena Kysiak
Forever & Ever