Jak dopasować bukiet do sukni ślubnej? - Forever & Ever

Facebook Instagram

Jak dopasować bukiet do sukni ślubnej?

Jak dopasować bukiet do sukni ślubnej?

Często klientki zadają nam pytania:

  • jakie kwiaty wybrać dla mnie ?
  • czy te kwiaty pasują do mojej sukni ślubnej ?
  • biorę ślub w czerwcu, czy piwonie wtedy bedą pasowały?

Piwonie, róże, hortensje, lawenda oraz tulipany co by tutaj wybrać. Na co się zdecydować? Podjęcie decyzji o idealny bukiecie ślubnym, to nie jest łatwa sprawa. Przed Wami takie zadania jak:

  • wybranie rodzajów kwiatów
  • ustalenie aranżacji bukietu

Najlepiej przejrzeć inspirację w Internecie, zobaczyć na żywo jakie bukiety proponują inne Panny Młode na swoich ślubach. Florysta ślubny pomoże Wam przy wyborze bukietu ślubnego. Naszym wpisem pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru. Będzie to zestawienie różnych rodzajów bukietów ślubnych.

W dawnych czasach bukiety ślubne były tworzone z zestawów różnych ziół, które oznaczały życie wspólne, nowe życie Pary Młodej. Większość wierzyła, że wpływają na życie małżeńskie. W kolejnych latach pokazały się już bukiety z żywymi kwiatami, za sprawą ślubu w 1840 roku. Królowa Wiktoria poślubiła księcia Alberta z Saksonii i wprowadziła nowe trendy. Dawniej wierzono że każdy kwiat posiada swoją symbolikę, teraz jest zupełnie inaczej. Kwiaty uważane są jako element dekoracyjny.

Możliwości wyboru i zaprojektowania bukietu ślubnego są nieskończone. Obecnie oryginalność to podstawa. Sztuczne kwiaty – stanowcze nie !

Przedstawiamy Wam nasze propozycje:

Bukiet półokrągły – najpopularniejszy wśród naszych klientek. Zaokrąglony , łatwy w obsłudze. Zwykle o wymiarach średnicy 20-30cm. Zazwyczaj do takich bukietów wybierane są róże oraz dalie.

Bukiety z dużą ilością kwiatów – kwiaty są wyselekcjonowane, łodygi związane w ozdobną tkaninę. Większość kwiatów do tego bukietu pasuje, noszenie takiego bukietu jest bardzo łatwo. Taki bukiet pasuje praktycznie do każdego stylu sukni.

Bukiet ślubny w stylu boho/ rustykalnym – prosta i najmniej kosztowna wersja bukietu ślubnego. Każdy kwiat w danym sezonie będzie idealnie pasował do tego typu wiązanki. Bukiet powinien pasować do wnętrza sali.  Bukiety z polnymi kwiatami idealnie będą pasowały do sal w stylu rustykalnym. Bukiety na bazie gałązek oliwnych oraz gałązek hortensji zawsze będą idealnie komponowały się z stylem boho.

Kaskadowy bukiet– pasuje dla Pań które będą miały klasyczną suknię z długim trenem lub welonem. Bukiet „ rozkłada się pionowo” po ramionach Pani Młodej. To idealny wybór dla wysokich osób.

 

Bukiet z długą łodygą –  są to kompozycje lilii, paproci, eukaliptusa oraz powojników. Łodygi są znacznie dłuższe i to wyróżnia ten styl bukietu. Tworzy spójną kompozycje z klasyczną suknią ślubną.

 

 

Pomander – charakteryzuje się kształtem kuli z kwitnących kwiatów. Zazwyczaj mniejszych kształtów, bardzo bogaty.  Często spotykany w stylu retro. Wykonany jest z jednego gatunku kwitów. Występuje w jednolitym kolorze.

 

 

Bukiety ślubne to naprawdę indywidualna kwestia. Kwiaty to ozdoba do sukni ślubnej. Pamiętaj że kwiaty są dla Ciebie. Nie uzupełniają sukni, tylko dopełniają Ciebie.

Życzymy powodzenia 🙂


Forever & Ever