Czy warto zatrudnić konsultanta ślubnego? - Forever & Ever

Facebook Instagram

Czy warto zatrudnić konsultanta ślubnego?

Każdy sezon ślubny, różni się od siebie … jedno zlecenie przebiega zgodnie z planem, natomiast drugie od samego rana się komplikuje. Tak, ślub to nie jest bajka…  Nigdy nie wiadomo co się wydarzy w tym najważniejszym dniu.

Często słyszymy pytania:

A po co ten konsultant?

Co on niby takiego będzie robił ?

Czy on jest potrzebny?

Czy nie poradzimy sobie sami?

Ciągle słyszymy takie pytanie,  nie odpowiadamy na te pytanie. To Wy sami musicie znać odpowiedź.

Historie które spotykamy na swojej drodze zawodowej są bardzo ciekawe.

Jakie sytuacje przydarzyły się nam w ostatnich miesiącach ? Mogłybyśmy opowiadać  godzinami o wszystkich wydarzeniach z życia konsultanta ślubnego. Nie będziemy zanudzać …

Takie małe streszczenia paru sytuacji:

Godzina 8 rano, pięknie i słonecznie wyjeżdżamy na zlecenie, godzina  10 zmiana pogody. Burza, grad i do tego strasznie wieje. Goście pogubili się podczas transportu, autobus się spóźnił, nie wiedział gdzie dokładnie przyjechać. Czy wtedy Pani Młoda powinna zmienić plany przygotowań i ruszyć z pomocą.

Na sali pojawia się gwiazda wieczoru, osoba publiczna.  Jeszcze przed występem dowiadujemy się że pokój który został dla niej zarezerwowany, jest już zajęty. Widzimy wielkie niezadowolenie, jeszcze przed samym występem. Co wtedy, Para Młoda przestaje się bawić i jedzie do hotelu załatwiać rezerwację i wyjaśniać zaistniały problem?

Od samego rana było spokojnie, ładna pogoda.  Niestety „ burza”  zaczęła się od pierwszego telefonu: przyjechał tort ale nie ten co miał być, jak już przyjechał tort to nie na tą salę gdzie powinien. Papeteria nie jest zrobiona na czas, sala parę godzin przed weselem dalej jest posprzątana.  Po pewnym czasie dochodzą do mnie informację że pogoda zaczyna się psuć, nikt nie spodziewał się deszczu, życzenia pod kościołem i co teraz ? Podwykonawcy nie przyjechali na czas, korki na drodze… Co jeszcze ? Zostało niewiele godzin do rozpoczęcia uroczystości a my jesteśmy w połowie swojej pracy. Kto zajmie się obowiązkami na Sali, kiedy Para Młoda jest w trakcie uroczystości sakramentu małżeństwa?

Zaproszeni goście mają również swoje własne wymagania. Produkty bez laktozy, nie jedzą glutenu, mamy parę osób wegetarianów, alergię na rodzynki , orzechy itp. Sądzicie że ułożenie w dobrym miejscu winietki to jedyna kwestia aby załatwić ten problem?

Co się stanie, jeżeli alergicy dostaną w potrawie, produkt który nie tolerują,  wegetarianie zobaczą na swoich talerzach mięso, a osoby które nie tolerują laktozy, zjedzą sos śmietanowy ?  I co wtedy ?

Godziny poranne przyjeżdżamy na koordynację ślubu i wesela, a tutaj duże problemy.  Obsługa lokalu nie jest poinformowana kiedy podają posiłki. Wyznaczają sobie swoje godziny, czekają na wiadomość od Pary Młodej. Para Młoda co jakiś czas biega do kuchni aby informować na bieżąco o godzinie podania zupy, drugiego dania itp. Czy nie powinni siedzieć przy stole i świętować swój dzień?

I możemy tak dalej …  Takich historii jest sporo,, odpowiedź:  „czy warto zatrudnić konsultanta ślubnego”  jest tylko jedna.

W razie wątpliwości, jesteśmy do Waszej dyspozycji.

Piszcie, dzwońcie ! Czekamy na Was !

Anna Siekańska
Forever & Ever