Kolor przewodni - czerń - Forever & Ever

Facebook Instagram

Kolor przewodni – czerń

Lubicie to co nieoczywiste? Ja uwielbiam wychodzić poza schematy, również w kwestii organizacji wesela. Tylko czy istnieje wzór idealnego wesela? Myślę, że nie ma już nic takiego – kiedyś były to pudrowe delikatne kolory, biała suknia, róże i długi welon. Teraz wszystko się zmienia, każdy ma swoją własną wizję, a ja zachęcam do eksperymentów! Kolor czarny zapewne nie kojarzy się z dniem ślubu, ale to nie oznacza, że nie może to być kolor przewodni. Jak okiełznać czerń, żeby jej barwa nie zgasiła uroczystości a dodała jej plus 10 do klasy i elegancji?

Mam dla Was kilka  propozycji, ale zanim je przedstawię, to jeszcze trochę o wyborze koloru przewodniego. Pisałam ostatnio o wyborze motywu weselnego, z kolorem jest podobnie. Po  pierwsze zastanówcie się, co lubicie, jakiego koloru na pewno nie chcecie mieć i jaki styl preferujecie. Po drugie spójrzcie na miejsce waszego wesela i ślubu, ono też może być inspiracją. Po trzecie, wybierzcie 2/3 kolory, żeby nie było monotonnie, ale też nie za kolorowo – chyba, że jest to wesele folkowe. 

Kochani, kolor przewodni nie zawsze jest konieczny, często gdy motyw przewodni, jest bardzo charakterystyczny, sam narzuca barwy wesela, np. wesele w stylu marynarskim sugeruje już granaty, czerwienie i biele, a wesele w stylu Alicji w Krainie Czarów rządzi się swoimi indywidualnymi barwami. Kolorów jest mnóstwo, coraz częściej widzę odwagę w wyborze barw weselnych, często są to mocne kontrastowe barwy, ale czerń?? Kiedyś nawet czarna sukienka wśród gości była za-ka-za-na!!!! Ale uwierzcie, czerń może być idealna na Wasze wesele!

Niezawodnym atutem czerni jest to, że ma jedną barwę (nie biorę po uwagę wyblakłej czerni :p) nie będzie problemów z dobraniem odcieni różnych dekoracji czy kreacji weselnych.

Czas przejść na ciemną stronę mocy!

1. Czerń + Biel

Czerń zawsze kojarzyła się z elegancją. Projektanci coraz częściej tworzą kolekcje ślubne z elementami w takim właśnie kolorze. Nie chcecie mieć czarnych elementów w swojej kreacji, postawcie na czerń przy wyborze sukien dla druhen. Wasza sukienka wtedy wyróżni się jeszcze bardziej wśród ciemnych barw. Wybór dwóch bardzo klasycznych barw, które (nie zaprzeczycie) kojarzą się z parą młodą, da efekt przejrzystości, czystości i prostoty. Całość jednak nie będzie prosta, ale bardzo stylowa i minimalistyczna. Spójrzcie chociażby na marmur <3

stylemepretty.com

moncheribridals.com

Zdjęcie autorstwa Troya Grovera

2. Czerń + Róż

Na swoim weselu, chcesz postawić na często wybierany róż? Super, ale spróbuj podejść do niego nieco inaczej. Zestaw delikatny odcień z czarnymi barwami, a zobaczysz, że efekt będzie nieziemski. Pudrowy bukiet, będzie wyróżniał się jeżeli dodasz do niego czarne akcenty. Dekoracje będą subtelne, delikatne i romantyczne, ale z charakterem. Takie zestawienie będzie jeszcze długo omawiane przez gości, których zaskoczy Wasz oryginalny wybór. Postawcie na pastelowy róż, żeby wesele nie kojarzyło się z wieczorem panieńskim!

blog.heylook.fi

 

crazyforus.com

stylemepretty.com

3. Czerń + Zieleń + Złoto

Boicie się samej czerni, połączcie ją ze szlachetnym złotem. Marzy Wam się ślub elegancki, w stylu glamour – to zestawienie będzie idealne. Dodając do tego zieleń (oliwkowa) osiągniecie efekt wesela w stylu bajkowym i nieco dramatycznym 🙂 Tort w takich barwach i dekoracje stołów na długo zostaną w pamięci.

emmalovesweddings.com

 

elizabethannedesigns.com

greylikesweddings.com

4. Czerń + Burgund

Ta propozycja sprawi, że Wasze wesele będzie bardzo magiczne. Nie stawiam na czerwień, bo jest to zbyt oczywiste. Burgund jest bardziej przygaszony, nie tworzy dużego kontrastu, a w połączeniu z czarnym tworzy aurę tajemniczości. Idealnym tłem dla obu barw będzie biel sukni Panny Młodej.

www.angeliqueink.com/weddings

happywedd.com

modwedding.com

5. Czerń + Żółć

Kolor żółty jest piękny słoneczny i jasny, ale jeżeli chcielibyście, żeby nie było tak pastelowo to dodajcie tam nieco czerni. Cała kombinacja jest jasna, ale jednak mocno widoczna. Analogicznie możecie zrobić z kolorem Tiffany Blue (Panie będą wiedzieć jaki to kolor).

jbirdny.com

inspiredbythis.com

weddingbells.ca

Bawcie się czernią, ona naprawdę może być widoczna na Waszym weselu! Nie bójcie się eksperymentów, one bardzo często prowadzą do nowych, wspaniałych odkryć, kolor przewodni nie musi być zbyt oczywisty!

Marzena Kysiak
Forever & Ever