Babcia i Dziadek – gość honorowy na Twoim ślubie. - Forever & Ever

Facebook Instagram

Babcia i Dziadek – gość honorowy na Twoim ślubie.

Jesteśmy w trakcie ważnego święta – Dzień Babci i Dzień Dziadka.  Warto porozmawiać o ślubnych przygotowaniach i szczegółach tej uroczystości.  Jak okazujecie Dziadkom swoją miłość i szacunek w tym najważniejszym dniu? Możecie to zrobić na różne sposoby.

   

Pamiętajcie Dziadkowie w okresie dzieciństwa okazywali Wam dużo miłości. Rozpieszczali Was, dbali jak mało kto. Czasami zdarza się tak, że to dziadkowie przejmują opiekę nad dziećmi, pomagają zapracowanym rodzicom w obowiązkach.  Powinniśmy uhonorować tak ważne osoby. Nie zapomnijmy o nich zatem podczas tak ważnych uroczystości jak ślub i wesele.

Przeanalizujcie każdy szczegół uroczystości  , zastanawiacie się jak podziękować rodzicom? A co z dziadkami?  Im też warto podziękować. Przedstawimy Wam parę sposobów:

  • Skierujcie podziękowania nie tylko do rodziców ale również do dziadków. Dedykowany utwór, zaśpiewana piosenka, wyrecytowany wiersz czy drobny prezent bez wątpienia ucieszy i wzruszy starsze osoby.
  • Szczególny stół gości – pamiętajcie aby i dziadkowie byli blisko Was. Ucieszą się że będą Was widzieć, zawsze mogą podejść do Was bez większego problemu.
  • Dziadek niosący obrączki – dlaczego nie ? Prowadzenie Pani Młodej do ołtarza to zadanie dla ojca. Dlaczego więc dziadek nie może nieść obrączek? Na pewno poczuje się doceniony i wyróżniony.

  • Kolejnym pomysłem jest poproszenie Dziadków o krótką przemowę. Jeżeli Babcia bądź Dziadek są odważnymi osobami, na pewno poradzą sobie z wystąpieniem publicznym. Będzie to bardzo wzruszająca chwila.
  • Czy wyznaczyliście osoby które będą sypały kwiatki? Co sądzicie o babci sypiącej kwiatki? Bardzo rzadko spotykane, ale dlaczego by nie poprosić ich o to. Zawsze to coś nowego i oryginalnego. Mogą prowadzić jakieś małe bobasy, na pewno będą zachwycone z tego pomysłu.
  • Babcia jako druhna to też bardzo oryginalny pomysł.
  • Prezentacja fotorelacji z dzieciństwa. Wyróżnienie zdjęć z dziadkami.

Pamiętajcie, Bacie i Dziadkowie to bardzo ważne osoby w Waszym życiu, to Wasza przeszłość i Wasze rodzinne korzenie. Uczcijcie ich pamięć i obecność, podczas tak ważnej uroczystości jaką jest ślub. Zaopiekujcie się nimi, aby poczuli się wyróżnieni. Niech wiedzą że są honorowymi gośćmi.

 


Forever & Ever